GÜRCİSTAN TURU, KİMLİKLE, 3 GECE 4 GÜN, Batum, Tiflis, Gori, Borjomi, Kutaisi,

GÜRCİSTAN TİFLİS CUMHURİYET BAYRAMI TURU
3 GECE 4 GÜN, KİMLİKLE, KESİN HAREKETLİ
27 EKİM/30 EKİM 2016
BATUM TİFLİS GORİ BORJOMİ KUTAİSİ

27 EKİM PERŞEMBE: BATUM, BATUM BULVARI, ARDAGANİ GÖLÜ

Saat 17.00’dan itibaren TRABZON otogarında toplanma ve RİTUR rehberi ve RİTUR aracı ile buluşma, TRABZON otogarından saat 19.00’da Rize’ye hareket, Rize şehir merkezine saat 20 sularında varış ve kısa bir ihtiyaç molasının ardından RITUR ofisten saat 20.30’da Sarp sınır kapısına hareket, saat 22.00’da Sarp sınır kapısından T.C kimliklerimizle vepa pasaportlarımızla  Gürcistan’a giriş, Sarp sınır kapısına 17 km. mesafedeki Batum şehir merkezine varış, Batumda para bozdurma ve kısa bir ihtiyaç molasının ardından  başkent Tiflis’e hareket

28 EKİM  CUMA:  MTSKEHETA, TİFLİS, NARİKALA, RUSTAVELİ BULVARI, KVARİ NEHRİ, ARAGVİ NEHRİ, TİFLİS METROSU

Uygun molalarla gece yolculuğu ile sabah erken saatlerde Aragvi ve Kvari nehirlerinin birleştiği yerde kurulu Gürcistan’ın antik başkentlerinden Mtshketa şehrine varış, UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan kale ve tarihi katedralin görülmesinin ardından Mtskehata şehrinde kahvaltı, kahvaltı sonrası başkent Tiflis’e yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonrası varış, şehrin kuruluşunun başladığı noktada Nari Kalesi, Gürcistan’ın Anası Heykeli, Barış Köprüsü, Sioni Katedrali, Kura nehri kıyısındaki yerleşim yerlerinin görülmesinin ardından 3*** standardı odalara sahip otelimize transfer, otele yerleşme, gece yolculuğunun yorgunluğunun atılması ve ışıklar içinde Tiflis gece turu için enerji toplanması amacıyla otelde 3 saatlik bir dinlenme.

Saat 16.00 sularında Rustaveli Bulvarına transfer, Tiyatro ve Opera binaları, Gürcistan perlemento binası ve 1956 yılında hizmete açılan Tiflis metrosu gezileri sonrası Narikale civarında yer alan Gürcü restoranlarda akşam yemeği olanağı, yemek sonrası  bütün Tiflis şehrinin Kvari nehri vadisinin ışıklar içinde muhteşem görüntüsünün izlenmesi sonrası dünyanın en yüksek mabetlerinden biri olan Sameba kilisesine transfer, kilisenin gece aydınlatılmış halinin görülmesi sonrası geç saatlerde 3*** standardı odalara sahip  otelimize transfer ve konaklama

29 EKİM CUMARTESİ: TİFLİS ŞEHİR  PROGRAMI SİONİ KATEDRALİ, SAMEBA KATEDRALİ, GÜRCİSTAN ULUSAL MÜZESİ, BARIŞ KÖPRÜSÜ, ŞARDENİ, AVLABARİ, RUSTAVELİ, MARJANİSHVİLİ

Otelde geç kahvaltı sonrası Tiflis gezimize devam ediyoruz. Gürcistan Ulusal Müzesi gezimizin ardından her türlü sanat eserinin (resim, el sanatları, gümüş işleri vb) hediyelik eşyanın satıldığı Vernisaj pazarı gezisi sonrası şehrin en merkezi noktası olan Barış Köprüsü ve Siyoni Katedrali bölgesinde serbest zaman, akşam saat 22.00’a kadar verdiğimiz serbest zamanın ardından grubun Barış Köprüsü yanından alınıp otele transferi, arzu eden konuklarımız için Gürcü gecesi eğlencesi, Gürcü müziği dinleyebilecekleri nezih mekanlara transfer ve sonradan otele transferlerinin gerçekleştirilmesi, otele varış 3*** standardı odalara sahip otelimizde konaklama

30 EKİM PAZAR: GORİ ŞEHRİ, STALİN MÜZESİ, HAŞURİ ŞEHRİ, BORJOMİ MİLLİ PARKI,  KUTAİSİ ŞEHRİ,  KOBULETİ, BATUM,

Otelde alacağımız erken kahvaltı ile Türkiyeye hareket ediyoruz. Önce otobandan Sovyet lideri Gürcü asıllı Stalin’in doğduğu ev ve Stalin müzesinin görülmesi amacıyla Gürcistan’ın kalbi sayılan Gori şehrine varıyoruz. Gori şehrinde Stalin müzesi ve evi dışında tamamen yerli halka hitap eden otantik Gori pazarı gezimizi yapıyor, taze ve organik lezzetler satın alma şansına sahip oluyoruz. Gori şehrinden sonra Haşuri üzerinden Ahıska vadisine giriş, maden suları ve doğal güzellikleri ile ünlü Borjomi şehrine varış, Borjomi şehrinde maden suyu kaynakları, Borjomi Milli Parkı, Milli park içinde teleferik, İran Yazlık elçiliği vb görüldükten sonra Gürcistan’ın bir diğer eski başkenti Kutaisi şehrine hareket ediyoruz.

Yol üzerinde yüzlerce tezgahta satılan yerel üretim hediyelik çanak/çömlek ve ahşap ürünlerden alışveriş olanağı sonrası Rikoti tünelinden Doğu Gürcistandan Karadaeniz iklimine açık Batı Gürcistana geçiş, Zestaponi şehrinde Türk lokantasında öğle yemeği olanağı sonrası Kutaisi şehrine varış. Kutaisi şehrinde Kutaisi meydanı, Tiyatro binası, meydandan Bagrationi katedralinin görülmesi sonrası Sarp sınır kapısına hareket. Yolumuz üstündeki Samtredia ve Kobuleti şehirlerinin panoramik görülmesi ve uygun molalarla Batum şehir merkezine varış.

Kısa bir Batum şehir molasının ardından saat 19.00 sularında Sarp sınır kapısına varıyoruz. Sarp sınır kapısından gümrük ve giriş işlemlerimizin tamamlanmasının ardından saat 22.00 sularında Rize’ye, saat 23.00 sularında ise Trabzon’a ulaşıyoruz. Başka bir RİTUR gezisinde buluşmak üzere sizleri uğurluyoruz…

CUMHURİYET BAYRAMI VE SONBAHAR RENKLERİNİ BİR ARADA YAŞIYORUZ...
BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER OHAL kapsamında yurtdışına çıkacak kamu personeli için çalıştığı kurumdan ıslak imzalı "yurtdışına çıkışınıza mani bir halin olmadığına" dair belge alınması zorunludur.

Kamu çalışanlarının eş ve çocukları da ister yeşil pasaport kullanıyor olsun, ister kimlikle Gürcistana çıkıyor olsun eş veya ebeveyinin çalıştığı kurumdan izin almak zorundadır.

Kimlikle veya pasaportla yurtdışına çıkacak tur katılımcılarımızın en son yapılan değişiklikleri, uygulamaları, yasal düzenlemeleri takiple mükellef olduklarını ve acentemizin tur katılımcılarının sınır kapısından yurtdışına çıkışlarda sorun yaşanması halinde sorumlu olmadığımızı ve yurtdışına çıkışın veya resmi makamlar tarafından engellenmenizin tamamen kişisel sorumluluğunuzda olduğunu belirtiriz.

Gürcistan Turumuzda 1 gecemiz tur otobüsümüzde geçmektedir. Diğer 2 gece ise otel konaklaması olarak gerçekleşmektedir.

Programımız yurtdışında 72 saatten fazla bir süreyi kapsadığı için kimlikle giriş yapmakla bile gümrük mevzuatının zat'a mahsus eşya kapsamında verdiği sigara, alkol ve değeri 300 Euroyu geçmeyecek şekilde hediyelik eşya gümrük harcına tabi değildir.

Gürcistanda yemek fiyatları Türkiye'den bir miktar daha yüksektir. Programda yemek yiyebileceğiniz yerler her bütçeye ve her isteğe görefarklı talepler olması halinde rehberimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Rehberimiz yemek seçiminden, rezervasyona kadar bütün aşamalarda arzu etmeniz halinde yanınızda bulunacaktır.

Yemekler konusunda en uygun yerlerde Türk Damak Tadı ve İnançlarına göre rehberlerimiz tarafından yönlendirileceksiniz.

Teleferik ücretleri TL bazında 3-4 liradır.

Bu turumuzda tur fiyatına dahil olmayan yurtdışı çıkış harcı, yemekler, giriş ücretleri, teleferik ve metro ücretleri vb toplam kişi başı harcama ortalama 100.-TL civarında gerçekleşmektedir. Bütçenizi oluştururken tur ücreti dışında ortalama 100.-TL gibi bir gideriniz olabileceğini hesaplayınız.

18 yaşından küçükler için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveyinlerden biri çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveyin (anne veya baba) diğer ebeveyine (anne veya babaya) noterden muvafakatname vermek durumundadır. Çocuğun velayeti eğer tek bir ebeveyine aitse bu durumda mahkeme ilamının sınır geçişi sırasında ibraz edilmesi zorunludur.

Gürcistan hükümetinin yeni aldığı bir kararla KİMLİĞİNDE FOTOĞRAF OLMAYAN ÇOCUKLAR'ın girişine izin verilmemektedir. Tur programına katılacak çocukların kimliklerinde mutlaka fotoğraf bulunmalıdır.

İçeriğinde astildihidrokodein, Dihidrokodein, Kodein, Nikodikodin, Nikokodin, Nörkodein, Folkodin, Etilmorfin bulunan ilaçlar ve Efedrin, Nörefedrin, Psodoefedrin ilaçları ile birlikte Gürcistan'a girmek zorunluluğu olan müşterilerimizin yanlarında ilacın reçetesini ve doktor raporunu bulundurmaları mecburidir. Yukarıda yazılı ilaçlar ve içeriklerindeki maddeler dışında bütün kişisel kullanım amaçlı ilaçlarla Gürcistana girmekte her hangi bir sorun yoktur.
PAKET FİYATA DAHİL SERVİSLERİMİZ Trabzondan başlayıp Trabzon'da bitecek şekilde bütün ulaşım ve geziler
Tiflis şehir merkezinde 3*** standardı odalara sahip otelimizde 2 gece konaklama
Otel konaklamalarında açık büfe Türk usulü 2 kahvaltı
Türkçe Rehberlik Hizmeti
PAKET FİYATIMIZ GRUPLARA ÖZEL UYGULADIĞIMIZ BU PROGRAMIMIZIN FİYATI SEZON, KATILIMCI SAYISI, OTEL STANDARDI GİBİ KRİTERLER DİKKATE ALINARAK BELİRLENİR.
RİTUR TURİZM, RİZE 0464 217 14 85
(*) ile işaretlendirilmiş alanların doldurulması zorunludur.