Hakkımızda

1988 yılında Sovyetler Birliğinde Glasnost (açıklık) politikalarının da etkisiyle Sovyetler Birliği ile Sarp sınır kapısının açılacağı bilgisine dayanılarak TÜRSAB üyesi RİTUR RİZELİLER TURİZM SEYAHAT ACENTASI kurulmuştur. 1988 yılında Rize merkezli olarak kurulan RİTUR, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğinin A grubu 1596 tescilli üyesi olarak seyahat acenteciliği tur operatörlüğü alanında 30 yılı başarılarla geride bırakarak ileriye dönük yapılanmasını tamamlamıştır.

1990’lı yıllarda Sovyetler Birliğinin dağılması sürecinde ve sonrasında RİTUR markası altında Gürcistan başta olmak üzere bütün Kafkasyaya düzenli otobüs seferlerini başlatan ve uzun yıllar sürdüren kuruluş olmak onurunu yaşamıştır.

1995 sonrasında ise Doğu Karadeniz bölgesinin ilk IATA acentesi, THY Rize yetkili satış acentesi, Onur Hava Yolları Rize-Artvin Genel Satış acentesi olarak hizmetlerini sürdürmek yanında, Karadeniz bölgesinin turizm potansiyelini tanıtmak üzere 1997 yılında İstanbul Tepebaşında organize edilen ilk EMİTT başta olmak üzere, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi ülkelerde kendi standı ile katılmış, bu ülkelerden ve daha pek çok yabancı ülkeden turistin Karadeniz’e gelmesine öncülük etmiştir.

RİTUR 1990 yılından itibaren Gürcistan deneyimine sahip Gürcistan uzmanı bir acentadır. Gürcistan’ın istikrarsız ve iç savaş dönemlerinde dahi bu ülkede faaliyetlerini sürdürmüş olan RİTUR, 1995 yılından itibaren Türk ve yabancı uyruklu konukları için Gürcistan turları, günübirlik Batum turları ve Gürcistan’ın her bölgesine turlar organize etmeye devam etmektedir.

RİTUR tarafından yazılan Gürcistan programları pek çok acentanın sitesinde harfiyen yer almaktadır. Internet dünyasının sorumsuzluğu ve emek vermeden edinme ilkesi tarafımızdan uzun yılların deneyim süzgecinden geçirerek oluşturduğumuz programlarımıza ve uzmanlığımıza karşı haksız bir rekabet oluşturmaktadır.

Kapı komşumuz Gürcistan Cumhuriyeti ile sadece kimlik kartlarımızla girişlerin başlaması ile birlikte, Doğu Karadeniz Yeşil Tur programlarımızla Gürcistan Kültür Turlarını birleştirerek yıllar önce adını bizim koyduğumuz “BİR BÖLGE, İKİ ÜLKE” programlarımız daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz. Karadeniz turunda Gürcistan’ı, Gürcistan turunda Karadeniz’i gösteren programlarımızı sizin içinde organize edebiliriz.

Gürcistan ve Doğu Karadenizde yapacağınız gezilerde ve organizasyonlarda bizimle irtibat kurmanız halinde sizi en doğru bilgilerle enforme edeceğimizden, en doğru servis hizmetlerini sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Karadeniz bölgesinde ve Gürcistan’da her türlü kongre&seminer, toplantı organizasyonları, KOSGEB destekli veya bağımsız iş gezisi programları, Kültür Turları, Kaçkar ve Kafkas dağlarına trekking programları, Gürcistan’ın bütün bölgelerini kapsayan butik veya özel ilgi turları, Çoruh ve Fırtına nehirlerinde rafting programları dahil olmak üzere anahtar teslimi olmak üzere planlama aşamasından operasyon aşamasına kadar profosyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Acentemiz RİTUR RİZELİLER TURİZM SEYAHAT ACENTESİ A.Ş. Karadeniz ve Gürcistan bölgesinde incoming turları yanında Türkiye’nin en köklü ve nezih otobüs firması KAMİL KOÇ TURİZM’in Rize merkez satış ofisidir.

RİTUR olarak İRAN turları organize ediyoruz. Azerbaycan turları organize ediyoruz. İran+ Azerbaycan kombine turlarımızın yanında Azerbaycan + Gürcistan kombine turlarımızda  gruplara özel gerçekleştirilmektedir.