BOYDAN BOYA GÜRCİSTAN – 6 gece 7 gün, Batum, Zugdidi, Svaneti Mestia, Tiflis, Alazani vadisi, Ahıska, Borjomi, Sighnagi,

BOYDAN BOYA GÜRCİSTAN
ACARA, GURİA, SAMEGRELO, SVANETİ, İMERETİ, KAHKETİ, METSKETİ BÖLGELERİ
Takliti bile yapılamayan program
02 Temmuz/08 Temmuz Ramazan Bayramı Turu
200 TL X 6 Taksit = 1.200.-TL

*******TURUMUZ TRABZON HAVALİMANINA 1 KM. MESAFEDE YER ALAN TRABZON OTOGARINDAN BAŞLAR*******

1.GÜN/ 02 TEMMUZ CUMARTESİ: TRABZON, RİZE, ACARA ÖZERK CUMHURİYETİ, BATUM,
Sabah erken saatlerde otobüsle veya uçakla Trabzon’a ulaşan konuklarımızın  saat 11.00’a kadar RITUR rehberi tarafından karşılanması, Trabzon şehir merkezinde kahvaltı, kahvaltı sonrası saat 13.00’da Trabzon’dan sahil ilçeleri görülerek Rize’ye transfer, Rizede bir çay molasının ardından Sarp sınır kapısına hareket.

Sarp sınır kapısından geçiş işlemlerinin ardından GÜRCİSTAN’a giriş, Acaristan Özerk Cumhuriyeti başkenti Batum şehir merkezinde 3*** standardı otele yerleşme, dinlenme, öğleden sonra panoramik şehir turu, Acara Tarih ve Etnoğrafya Müzesi, Katedral, Tarihi Orta Cami, Batum Botanik Parkı gezileri, akşam yemeği, gece Batum şehir gezisi, lazer güdümlü muhteşem ses, su ve ışık gösterilerinin izlenmesi sonrası 3*** otelimize transfer ve konaklama

2.GÜN/03 TEMMUZ PAZAR: BATUM, KOBULETİ, ÇAKVİ, POTİ, RİONİ NEHRİ, ZUGDİDİ, SVANETİ, MESTİA
Otelde kahvaltı, Çakvi ve Kobuleti üzerinden liman şehri Poti’ye varış, Rioni nehrinin denize döküldüğü alanda kurulu Poti şehrinde mini Ayasofya gezisi sonrası kilometrelerce boyunca çınar ağaçlarının dümdüz yolda oluşturduğu koridor görülerek Senaki şehrine varış, kısa bir Senaki gezisinin ardından Megrelia eyaletinin idari merkezi olan ve Kafkas dağlarına en yakın konumlu şehir olan Zugdidi’ye transfer.

Zugdidi şehrinde Dadiani sarayı gezisi, şehir gezisi sonrası öğle yemeği, çay ve fındık bahçelerinin arasından bol molalı 4 saatlik bir yolculukla Enguri nehrinin yatağından çay ve fındık bahçeleri arasından Svaneti bölgesinin merkezi konumundaki Mestia kasabasına varış.

Svaneti bölgesinin idari merkezi Mestia kasabasında en yenisi 500 yıllık olan UNESCO kültür mirası listesinde yer alan Svan Savunma Kuleleri ve etrafının 5 bin metre civarındaki 5 zirve ile çepeçevre sarıldığı Mestia kasabasında 3*** standardı otelimize yerleşme, özgün Svan kültürü ile tanışma, akşam yemeği, ışıklandırılmış Mestia kasabasında gece gezintisinin ardından 1400 metre yükseltide ki Mestia kasabasında 3*** standardı otelimizde konaklama

3.GÜN/04 TEMMUZ PAZARTESİ: SVANETİ, ZUGDİDİ, KUTAİSİ, STAPLİA, HAŞURİ, GORİ, TİFLİS

Otelde kahvaltı, bayram kutlamasının ardından Svan müzesinin görülmesi, otantik eşya alışveriş olanağının ardından Enguri nehrini takip ederek Karadeniz kıyısına iniş, Zugdidi şehrine varış.

Zugdidi şehrinden öğlen saatlerinde batı Gürcistan’ın eski başkenti Kutaisi şehrine varış, Türk lokantasında geç öğle yemeği, yemek sonrası +14 derece stabil ısısıyla çok özel bir mağara olan Sataplia (Bal mağarası) gezisi, dinazor ayak izlerinin görülmesi sonrası şehir merkezinde UNESCO kültür mirası listesinde yer alan Bagrati Ketedrali gezisi sonrası saat 16.00 sularında başkent Tiflise hareket, Haşuri ve Gori şehirleri üzerinden molalı yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası başkent Tiflise varış.

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te 3*** standardı otelimize yerleşme, Marcanishvili bulvarına transfer ve Türk lokantasında akşam yemeği sonrası ışıklar içinde panoramik Tiflis şehir turu sonrası 3*** otelimize dönüş ve konaklama

4.GÜN/05 TEMMUZ SALI: TİFLİS, GÜRCİSTAN ULUSAL MÜZESİ, SAMEBA KATEDRALİ, OSMANLI CAMİİ, VERNİSAJ PAZARI, TV KULESİ, GÜRCİSTAN’IN ANASI HEYKELİ, NARİKALE, 

Kahvaltı sonrası tam gün Tiflis şehir turu, İberia krallığı döneminde Kral Vahtang Gogasali tarafından 5. Yy’da Kura nehrinin iki yakasında kurulan her yanı tarih kokan, abide mimari eserlerlerle ve anıtlarlarla dolu başkent Tiflis’i keşfedeceğimiz bu günde ; Gürcistan Ulusal Müzesi, Mtatsminda Kilisesi, Nari Kale kalesi, Metekhi Kilisisesi, Sioni Katedrali, Sameba Katedrali, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Rustaveli Bulvarı, Barış köprüsü, TV kulesi, Gürcistanın Anası heykeli gezileri.

Tiflis şehir merkezinde gün içinde şehir merkezinde öğle yemeği, alışveriş için serbest zaman ve Vernisaj pazarı gezileri, akşam saatlerinde otele transfer, kısa bir dinlenme sonrası şehri ışıklar içinde tepelerden görebileceğimiz panoramik şehir turunun ardından yine Kura nehri kıyısında kurulu nezih Gürcü restaranında canlı müzik eşliğinde akşam yemeği, eğlence ve geç saatlerde 3*** otelimize dönüş ve konaklama,

5.GÜN/06 TEMMUZ ÇARŞAMBA: TİFLİS, ALAZANİ VADİSİ, SİGHNAGİ, RUSTAVELİ, MARCANİSHVİLİ,

Otelde kahvaltı sonrası başkent Tiflis’e 110 km mesafede yer alan UNESCO tarafından açık müze şehir olarak kabul edilen Alazani Vadisi’ne bakan yamaçlarda kurulu, etrafı surlarla çevrili yaşayan tarih ve aşk şehri olarak bilinen Sighnagi kenti gezisi.

Sighnagi şehrinde Alazani Vadisi’ne bakan tepelerde öğle yemeği sonrası Tiflise dönüş, Vernisaj pazarında resim, antika, hediyelik eşyanın her türünün satıldığı tezgahlarda alışveriş için serbest zaman, Rustaveli ve Marcanişvili Bulvarında gezinti, alışveriş için serbest zaman, Türk lokantasında Türk yemeklerinden oluşan akşam yemeği, yemek sonrası Tiflis şehir merkezinde dileyenler için serbest zaman, dileyenler için otele transfer, 3*** otelimizde konaklama

6.GÜN/07 TEMMUZ PERŞEMBE: TİFLİS, BORJOMİ, AZGUR KALESİ, AHISKA, AHMEDİYE KÜLLİYESİ, AHISKA KALESİ, TİFLİS

Otelde kahvaltı, otobandan Stalin’in doğum yeri olan ve Gürcistan’ın kalbi olarak bilinen Gori şehrine varış, Gori şehir gezisi, Stalin müzesi gezisi ve Gori pazarı gezilerinin ardından Hashuri şehri üzerinden Borjomi şehrine varış.

Borjomi de milli park gezisi, teleferikle parkın görülmesi, Borjomi maden sularının kaynağının, Çar sarayı ve yazlık İran sefaretinin görülmesi sonrası Azgur boğazı ve Azgur (Askuri) kalesinin görülmesi sonrası Ahıska şehrine varış.

Ahıska şehir gezisi, Gürcistan hükümeti tarafından aslına uygun bir şekilde yeni onarılan Ahıska şehir kalesi gezisi (Paşa konakları, vilayet idari binaları, hediyelik eşya satış yerleri, kafeler, Ahmediye Camii ve Ahmediye Medresesi, Ahıska müzesi gibi pek çok yerin görülebileceği kale gezisi ) sonrası Ahıska şehir merkezinin görülmesinin ardından Borjomi, Haşuri, Gori şehirleri üzerinden akşam saatlerinde başkent Tiflis’e varış, 3*** standardı otelimize yerleşme, gece Tiflis şehir gezisi ve akşam yemeği sonrası otele transfer ve konaklama

7.GÜN/08 TEMMUZ CUMA: TİFLİS, GORİ, HAŞURİ, ZESTAPONİ, KUTAİSİ, SAMTREDİA, KOBULETİ, BATUM, TRABZON

Otelde kahvaltı sonrası Tiflis’e veda, antik Gürcü başkenti Mtskheta’ya transfer, Katedral ve şehir gezisi sonrası  Haşuri ve Zestaponi şehirleri üzerinden Kutaisi şehrine varış.

Kutaisi şehrinde öğle yemeği, yemek sonrası Satmtredia şehri üzerinden Karadeniz sahiline iniş, Kobuleti üzerinden Batum şehir merkezine varış, dinlenme ve alışveriş molası sonrası Türkiyeye giriş, saat 21.00 sularında Trabzon’a varış, akşam uçuşu ile Trabzon havalimanından veya otogarından uğurlama

Dünyanın en eski yerleşik halklarının yaşadığı Kafkas bölgesinde Unutamayacağınız Gerçek Bir Kültür Turu. Bütün Gürcistan'ı adım adım geziyoruz...
Turlarımızın hiçbirinde EKSTRA TUR yoktur, RİTUR müşterilerinin alışveriş yaptığı, yemek yediği veya harcama yaptığı hiç bir yerden KOMİSYON almaz !!!!
BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER Gürcistan'a girişler T.C. Kimliklerimiz veya Pasaportla gerçekleşmektedir.


T.C Kimliklerinin soğuk damgasının çok belirgin şekilde görülüyor olması, yırtık, deforme ve 10 yıldan eski kimliklerin turdan önce değiştirilmesi gerekmektedir.

Programın başlangıç ve bitiş noktası Trabzon'dur. Programa Trabzon'da Otogardan veya Trabzon şehir merkezinin doğusunda ana yol üstündeki her yerden konuklarımız tur aracımıza binebilir.


Yemekler konusunda en uygun yerlerde Türk Damak Tadı ve İnançlarına göre rehberlerimiz tarafından yönlendirileceksiniz.

Teleferik ücretleri TL bazında 3-4 liradır.

Bu turumuzda tur fiyatına dahil olmayan yurtdışı çıkış harcı, yemekler, giriş ücretleri, teleferik ve metro ücretleri vb toplam kişi başı harcama ortalama 300- 350.-TL civarında gerçekleşmektedir. Bütçenizi oluştururken tur ücreti dışında ortalama 300-350.-TL gibi bir gideriniz olabileceğini hesaplayınız.

18 yaşından küçükler için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveyinlerden biri çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveyin (anne veya baba) diğer ebeveyine (anne veya babaya) noterden muvafakatname vermek durumundadır. Çocuğun velayeti eğer tek bir ebeveyine aitse bu durumda mahkeme ilamının sınır geçişi sırasında ibraz edilmesi zorunludur.


İçeriğinde astildihidrokodein, Dihidrokodein, Kodein, Nikodikodin, Nikokodin, Nörkodein, Folkodin, Etilmorfin bulunan ilaçlar ve Efedrin, Nörefedrin, Psodoefedrin ilaçları ile birlikte Gürcistan'a girmek zorunluluğu olan müşterilerimizin yanlarında ilacın reçetesini ve doktor raporunu bulundurmaları mecburidir. Yukarıda yazılı ilaçlar ve içeriklerindeki maddeler dışında bütün kişisel kullanım amaçlı ilaçlarla Gürcistana girmekte her hangi bir sorun yoktur.
PAKET FİYATA DAHİL SERVİSLERİMİZ 6 GECE 3*** STANDARDI OTELLERDE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
LÜKS ARAÇLA ULAŞIMLAR
YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI
ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
PAKET FİYATIMIZ GRUPLARA ÖZEL UYGULADIĞIMIZ BU PROGRAMIMIZIN FİYATI SEZON, KATILIMCI SAYISI, OTEL STANDARDI GİBİ KRİTERLER DİKKATE ALINARAK BELİRLENİR.
RİTUR TURİZM, RİZE 0464 217 14 85
(*) ile işaretlendirilmiş alanların doldurulması zorunludur.