2021 Karabag Turu, Şuşa, Hocalı, Fuzuli, Ağdam, Hocavend, Kelbecer, Cebrayil Ermeni işgalinden kurtarılan Azerbaycan Topraklarına Saygı Gezisi, T.C Kimlikle, Pasaportsuz- Vizesiz

KARABAĞ HASRETİ BİTİYOR....
30 yıllık Ermeni işgalini zaferle sonlandıran şanlı Azerbaycan ordusunun ardından bizde KARABAĞ'a gidiyoruz. Bir bilinçlenme, bir yerinde görme-anlama, bir anma ve bir saygı gezisi....
KARABAĞ AZERBAYCANDIR...
RİTUR'dan bir İLK daha !!!!!!

Gözün Aydın Azerbaycan, Gözün Aydın Türkiye, Gözün Aydın Türk Dünyası !!!!!

Hepimizin hasretle beklediği Karabağ canla-kanla, inanmışlıkla, azimle artık özgür.

Biz RİTUR TURİZM olarak çalışmalarımıza özgürlük savaşının başladığı 27 Eylül 2020 tarihinden itibaren başladık.

KARABAĞ TURLARINI BAŞLATMA KARARI ALDIK.

Gürcistan, Azerbaycan, İran ve Karadeniz turları uzmanı RİTUR TURİZM sizler için Karabağ turlarını 2021 yılının Nisan ayından itibaren başlatıyor.

Karabağ programlarımızı hazırlarken önümüzdeki seçeneklerin tamamını değerlendireceğiz.KARABAĞ TURU 1 PLANI: İstanbul ve Ankara çıkışlı uçaklı planladığımız turumuz BAKÜ’den başlayıp KARABAĞ’a ulaşıp gezimizi tamamlayıp BAKÜ’den dönüş şeklinde 4 gece 5 gün ve 5 gece 6 gün olarak hazırlıyoruz.KARABAĞ TURU 2 PLANI: Trabzon buluşmalı, Sarp sınır kapısından Gürcistan’a girişle başlayıp Tiflis üzerinden Kırmızı Köprü sınır kapısından Azerbaycan’a girişle devam eden, GENCE üzerinden KARABAĞ’ın kuzeydoğusundan Kelbecer üzerinden Karabağ gezisini gerçekleştirip BAKÜ’ye ulaşıp dönüşe geçmekle planladığımız bu gezimizi 7 gece 8 gün veya 9 gece 10 gün olarak planlıyoruz.KARABAĞ TURU 3 PLANI: İstanbul, Ankara, İzmir çıkışlı uçaklı turumuz Erzurum, Ağrı veya Iğdır havalimanına uçuşla başlayıp DİL UCU sınır kapısından AZERBAYCAN NAHCIVAN OZERK CUMHURİYETI başkenti Nahcıvan’a varışla başlayıp Ermenistan topraklarından sağlanacak geçiş koridoru üzerinden ZENGEZUR hattından tekrar AZERBAYCAN topraklarına girişle başlayıp LAÇİN üzerinden KARABAĞ gezimizi yapıp BAKÜ’ye ulaşıp BAKÜ’den uçaklı dönüşümüzü planlıyoruz. Bu gezimizin süresini 6 gece 7 gün olarak planlıyoruz.KARABAĞ TURU 4 PLANI: Türkiyemizin her yerinden Trabzon’a, Erzurum’a, Ağrı’ya ve Iğdır’a ulaşan konuklarımızı bu şehirlerden ve havaalanılarından alarak NAHÇIVAN’a giriş yapıp, ZENGEZUR Koridorundan Ermenistan topraklarından KARABAĞ’a ulaşıp Karabağ gezimizi yapıp Karabağ’ın kuzeyinden Ağdam’dan Gence’ye ulaşıp KIRMIZI KÖPRÜ (Sınık Körpü) üzerinden Gürcistan’a giriş. Tiflis ve Batum üzerinden Sarp sınır kapısından Türkiyeye girişle sonlandırmayı planladığımız bu gezimizin 8 gece 9 günlük bir program olmasını planlıyoruz.KARABAĞ TURU 5 PLANI: İstanbul ve Ankaradan İRAN’ın Azerbaycan ayaletinin idari merkezi TEBRİZ’e uçuyoruz, Tebriz’den Erdebil üzerinden Hazar kıyısında yer alan ASTARA şehrine gelip Azerbaycan’a ASTARA sınır kapısından giriş yapıyoruz. Astara’dan KARABAĞ’a ulaşıp gezimizi yapıp KARABAĞ’dan başkent BAKÜ’ye ulaşıyor ve Bakü’den uçakla Türkiyeye dönüşü planladığımız bu gezimizin süresini 7 gece 8 gün olarak planlıyoruz.KARABAĞ TURU 6 PLANI: İstanbul, Ankara ve İzmir çıkışlı UÇAKLI turlarımızla BAKÜ’ye ulaşıp Azerbaycan’ın Kuzey bölgelerini de içeren -Şamahı, Gebele, Şeki gibi- gezimizin ardından GENCE’ye ulaşıp Ermeniler tarafından sivil halkın ateş altına alındığı Terter üzerinden KARABAĞ’a ulaşıp KARABAĞ gezimizi yapıp Aras nehri kıyısından İran sınırları tamamen görülerek HAZAR DENİZİ kıyılarından başkent BAKÜ’ye dönüp tam bir AZERBAYCAN turu yaptığımız bu gezimizi de 7 gece 8 gün olarak planlıyoruz.

 

******BU PROGRAM PLANLAMALARI DIŞINDA GRUPLARA ÖZEL DİLEDİĞİNİZ PROGRAMI BİRLİKTE OLUŞTURABİLİRİZ *******

 

 

Ermeni işgalinden azat edilmiş kadim Türk Yurdu Karabağ ve Çevresine saygı, tarih, kültür ve keşif gezisi...
BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER Karabağ Turu Türkiye'de KARABAĞ ve çevresindeki işgal edilmiş kadim Türk Yurduna planlanan ve yayınlanan ilk gezi programlarıdır.

Karabağ turlarımızın diğer turlarımızdan farkı bir saygı, bir özlem, bir anma gezisi ruhuyla Karabağ bölgesinde Azerbaycan askeri ve mülki makamlarının talimat ve yönlendirmesine göre planlanması esastır. Kasım 2020 tarihi itibariyle seyahatlerimizin hangi yollarla, nerelere yapabileceğimize dair elimizde fazla bir bilgi olmaması dolayısıyla programlarımızı kesinleştirme imkanımız şimdilik yok. Gelişmelere göre Azerbaycan Cumhuriyetinin mülki ve askeri makamlarının direktiflerine göre programlarımızın içeriğini kesinleştirmiş olacağız.

32 yıllık RİTUR deneyimi GÜRCİSTAN, AZERBAYCAN ve İRAN turlarında edinilmiştir. Tam bu coğrafyanın kalbinde yer alan KARABAĞ turlarımız yetkin ve geniş yerel kadrolarımız ile bu bölgedeki deneyimlerimiz ile çok başarılı olacağımızı, turlarımıza katılan konuklarımıza dolu dolu bütün yerel renklere ve hassasiyetlere dokunacak ve yaşatacak programlar sunabileceğimize yürekten inanıyoruz.

KARABAĞ merkezli tur programlarımızı elden geldiği kadar çeşitlendirmek amacımız. AZERBAYCAN'ı anlamak için Güney Azerbaycanı ve Azerbaycan Cumhuriyetini birleştiren turlarımız ile bütün Kafkas ve Azerbaycan Türklerinin coğrafyasını görmeyi amaçlıyoruz.

Tur programlarımızda KARABAĞ'da ki konaklamalarımızda öngörülerimiz var fakat nerede ve nasıl konaklayabileceğimiz, konaklama standartları hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. COVIT-19 salgını bitmese bile biz KARABAĞ'a yerel ortaklarımızla ve yerel çalışanlarımızla gidip bütün hazırlıkları yapacağız. Bu sayfalarda tur programlarımızı netleştirirken en gerçekçi bilgilerle çekinceler taşıdığımız KARABAĞ bölgemizdeki turistik hizmet standartlarını sizlere yansıtacağız.

İki devlet bir millet söylemi eyleme dönüştü ve 26 Şubat 2021 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Azerbaycana TC kimlik kartları ile -pasaportsuz- girebileceklerdir. Ka


PAKET FİYATA DAHİL SERVİSLERİMİZ Paket fiyatlarımız tur programlarımızın güzergahların netleştirilmesinden sonra belirlenecektir.

Sizlerden dileğimiz aşağıdaki formu doldurarak bize KARABAĞ TURLARINA katılma isteğinizi bildirmenizdir. Programlar netleşince sizlere mutlaka ulaşıp Karabağ tur programlarımızı, Karabağ tur tarihlerini sunacağız.
PAKET FİYATIMIZ Tur fiyatlarımız ilerleyen zamanlarda içeriklere göre belirlenecektir.
Bize sadece KARABAĞ TURLARIMIZA KATILMA İSTEĞİNİZİ BİLDİRMENİZİ DİLERİZ.
AŞAĞIDAKİ FORMU KULLANMANIZI DİLERİZ.
(*) ile işaretlendirilmiş alanların doldurulması zorunludur.