İSTANBUL’dan UÇAKLI GÜRCİSTAN TURU, Kutaisi, Ahıska, Tiflis, Svaneti, Kafkas Dağları, Batum, 6 gün, Pegasus Kutaisi Uçuşlarına Göre Muhteşem Gürcistan Turu

Aşağıda Inceleyebilirsiniz

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE DOĞRUDAN GÜRCİSTAN KUTAİSİ HAVALİMANINA UÇUŞLAR + 35 YILLIK RİTUR DENEYİM VE GÜRCİSTAN UZMANLIĞI İLE, Kutaisi, Borjomi, Ahıska, Gori, Tiflis, Zugdidi, Kafkas Dağları- Svaneti - Mestia, Batum - Boydan Boya Gürcistan Turu , Bir Ritur Klasiği

2024 YAZ SEZONU

KESİN HAREKETLİ TUR TARİHLERİMİZ

(PEGASUS UÇULARI İLE UYUMLU)

06 /11 HAZİRAN 13/18 HAZİRAN
20/25 HAZİRAN 27 HAZ/02 TEM
04 /09 TEMMUZ 11/16 TEMMUZ
18/23 TEMMUZ 25/30 TEMMUZ
01/06 AĞUSTOS 08/13 AĞUSTOS
15/20 AĞUSTOS 22/27 AĞUSTOS
29 AĞU/03 EYLÜ 05/10 EYLÜL
12/17 EYLÜL 19/24 EYLÜL

 

GÜN 1/ PERŞEMBE: İSTANBUL SABİH GÖKÇEN HAVALİMANI, GÜRCİSTAN/KUTAİSİ HAVALİMANI, ZESTAPONİ, BORJOMİ, AHISKA, TİFLİS

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından PEGASUS  UÇUŞU ile 00.10’da Gürcistan Kutaisi şehrine hareket, yerel saat ile 03.25’de Kutaisi Uluslararası Havalimanında RİTUR rehberi ve aracı ile buluşma.

Kutaisi’den yarım saatlik bir sürüşle Zestaponi şehrine varış, kahvaltı olanağı, kahvaltı sonrası Rikoti tüneli üzerinden Doğu Gürcistan’a giriş, Haşuri şehrinden doğal güzellikleri ve maden suları ile ünlü Borjomi kasabasına varış, Borjomi Milli Parkında dinlenme, gezinti, maden suyu kaynaklarından şifalı su tadımı sonrası Azguri boğazından tarihi Ahıska şehrine hareket

Ahıska şehrinde öğle yemeği olanağı, yemek sonrası dünyadaki kale komplekslerinin hiçbirine benzemeyen özgün mimari yapısı ile Osmanlı döneminde Çıldır eyaletinin idari merkezi konumundaki Ahıska Kalesi ve kale içinde Kıpçak Türklerinin kilisesi, Ahmediye Camii, Arkeoloji müzesi görülerek Haşuri şehrine dönüş, otobandan Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e hareket….

Saat 16.00 sularında başkent Tiflis’e varış, Tiflis şehir merkezinde 4**** otelimize yerleşme, gecenin ve günün yorgunluğunun atılabileceği 2-3 saatlik bir dinlenme sonrası akşam ve gece ışıklar içinde Tiflis’i, tarihi ve kültürel varlıklarını görebileceğimiz tur ve akşam yemeği olanağının ardından otelimize transfer ve Tifliste bütün yorgunluğumuzu atacağımız konaklama.

 

GÜN 2/CUMA: TİFLİS, GÜRCİSTAN’IN ANASI HEYKELİ, NARİNKALE, OSMANLI CAMİİ, SÜLFÜR HAMAMLARI, ŞARDENİ CADDESİ, SİONİ KATEDRALİ, ÖZGÜRLÜK MEYDANI, GÜRCİSTAN ULUSAL MÜZESİ, OPERA VE PARLEMENTO BİNALARI, KURU KÖPRÜ ve VERNİSAJ PAZARI, METEHKİ KÖPRÜSÜ VE KİLİSESİ, ANTİK BAŞKENT METSKHETA, SVETİSHOVELİ KATEDRALİ VE JVARİ MANASTIRI GEZİLERİ

Tiflis’te 4**** otelimizde alağımız kahvaltı sonrası tam gün Tiflis şehir turumuza başlıyoruz…

İlk olarak Avrupa meydanından teleferikle Tiflis şehrinin tarihi dokusunu izleyerek ulaştığımız Narinkale yanında Gürcistan’ın Anası heykelini görüp tarihi Narinkaleden yürüyerek Osmanlı camiine iniyor, Cami gezimizin ardından şehrin ilk kuruluş yeri olan Sülfür hamamlarını ve tarihi dokuyu görerek yüzlerce yeme-içme, eğlence ve hediyelik eşya dükkanının yer aldığı Şardeni caddesini yürüyerek tarihi Sioni Katedrali gezimizden sonra post-modern mimarisi ile öne çıkan Barış Köprüsü önünden Avrupa Meydanına çıkıyoruz.

Gürcistan Ulusal Müzesi gezimizin ardından Gürcistan Parlemento binası ve Opera binasını görebileceğimiz Rustaveli bulvarını görerek antika, sanat ve zanaat eserlerinin satıldığı Kuru Köprü çevresinde hergün kurulan Vernisaj pazarı gezimizin ardından Tiflis’e 14 km. mesafede yer alan Kura ve Aragvi nehirlerinin arasında kurulu Gürcistan’ın eski başkentlerinden Metshketa’ya hareket.

Metskheta’da her ikiside UNESCO miras listesinde yer alan 6. Yy eseri Jvari Manastırı ve 12. Yy eseri Svetishoveli Katedrali gezileri sonrası başkent Tiflis’e dönüş ve şehrin turistik cazibe noktası Metehki Köprüsü civarında serbest zaman, arzu eden konuklarımız için akşam Gürcü restoranda yemek olanağı, akşam-gece şehir turumuzun ardından 4**** otelimizde Tifliste konaklama

 

GÜN 3/ CUMARTESİ: TİFLİS, GORİ, STALİN MÜZESİ, ZUGDİDİ, KAFKAS DAĞLARI VE ENGURİ VADİSİ, SVANETİ, MESTİA

Tiflis’te otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otobandan Gori şehrine varış, Gori’de Stalin’in doğduğu ev, Stalin’in özel vagonu ve 2. Dünya Savaşı müzesini görüp Rikoti tünelinden Zestaponi şehrine hareket

Zestaponi’de dinlemenin ardından Samtredia ve Senaki şehirleri üzerinden Megrel halkının yoğun yaşadığı Zugdidi şehrine varış, Zugdidi de öğle yemeği olanağı sonrası Kafkas dağlarının zirvelerine hareket ediyoruz.

Yaklaşık 4 saatlik bol molalı ve bol manzaralı bir yolculuğun ardından ikonik Svan Kuleleri ile öne çıkan hem tarih hemde doğal güzellikleri ile dünyanın en önemli gezi destinasyonlarından Svaneti bölgesinin idari merkezi Mestia kasabasına varış, Mestia’da 3 *** otelimize yerleşme,

Akşam yemeği RİTUR konuklarına özel Svaneti RİTUR Restoranda Türk ve Gürcü mutfağından sevilen lezzetlerden oluşuyor, yemek esnasında ve sonrasında ışıklandırılmış Svan kuleleri manzaralı RİTUR restoranımızda Kafkas zirvelerini ve kuleleri seyrediyor, tertemiz Kafkas havasını ciğerlerimize çekiyoruz. Konaklama Mestia’da 3*** otelimizde.

 

GÜN 4/ PAZAR : MESTİA, HATSVALİ, SVAN KULELERİ, SVAN ULUSAL MÜZESİ, KAFKAS ZİRVELERİ MANZARALARI, ALPİN ÇAYIRLAR, USHBA, TETNULDİ ZİRVELERİ SEYRİ, MESTİA

RİTUR Restoranda açık büfe kahvaltı sonrası Svan Ulusal Müzesi gezimizi yapıp teleferik hattının 1. Etabı ile Mestia Kasabası ve Svan Kulelerini görebileceğimiz aktarma noktasından 2100 metre irtifada yer alan Hatsvali zirvesine teleferik aktarması ile ulaşıyoruz.

Teleferikle ulaştığımız Hatsvali zirvesinden 4 bin metrenin üstünde Ushba ve Tetnuldinin karla kaplı zirvelerinin seyri, huş ormanları içinde ve alpin çayırlarda kısa yürüyüşler olanağı sonrası öğlen saatlerinde teleferikle Mestia kasabasına dönüş, öğlen yemeği olanağının ardından en yenisi 500 yıllık olan çoğunluğu 12. Yy’da inşa edilmiş ikonik Svan kulelerinin görülmesi, bir Svan kulesinin içine girilmesi ve geçmişte gördüğü işlevin anlatıldığı Svan Kule müzesi gezisi sonrası Svaneti bölgesinin merkezi Mestia kasabasında serbest zaman,

Akşam yemeğimizi RİTUR Restoranda alıp her anı muhteşem güzelliklerle dolu Mestia kasabasının gecesini yaşıyor, arzu ettiğimiz saatte uykuya çekiliyoruz. Konaklamamız 3*** otelimizde.

 

GÜN 5/ PAZARTESİ: MESTİA, MAZERİ, ENGURİ GÖLÜ, ZUGDİDİ, POTİ, BATUM, KUTAİSİ

RİTUR Restoranda açık büfe kahvaltı sonrası Svaneti’ye veda ediyoruz. İlk olarak Mazeri bölgesinin ve bütün Enguri vadisinin derin vadilerini, yağmur ormanlarını göre göre 3 saatlik molalı bir yolculukla Enguri baraj gölüne ulaşıp, dinlenme sonrası Zugdidi şehrine ulaşıyoruz. Zugdidi de serbest zamanın ardından Senaki ve Poti şehirleri üzerinden saat 15.00 sularında Batum şehrine ulaşıyoruz.

Batumda geç öğle yemeğini olanağının ardından kısa bir Batum şehir turu ve akşam saat 23.00’a kadar Batumda serbest zaman veriyoruz.  Saat 23.00’da Batumdan 140 km. mesafedeki Kutaisi şehrine hareket ediyoruz.

 

GÜN 6/ SALI: KUTAİSİ HAVALİMANI, İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

Saat 02.00 sularında Kutaisi Uluslararası havalimanına ulaşıyoruz. Pegasus uçuşu ile yerel saatle saat 04.45’de RİTUR tarafından  İstanbul’a uğurlama. 2 saat 10 dakikalık bir uçuşla İstanbul’a varış.

BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER Turumuz PEGASUS AIR İstanbul - Kutaisi uçuşlarının günleri ve hareket saatlerine göre planlanmıştır.
Tur Tarihlerimiz Kesin Hareketlidir. İptali Kesinlikle Söz Konusu Değildir.
Gürcistana yeni tip TC kimliklerimizle vizesiz seyahat ediyoruz. Yeni tip T.C kimlik ve pasaport dışında başka hiç bir belgeyle giriş yapılamaz.
Bebekler dahil herkesin kimliğinde fotoğraf bulunması zorunludur.
Turumuz için PERŞEMBE günleri 00.10'da Pegasus Sabiha Gökçen- Kutaisi Havalimanı uçuşu ile başlar, Salı günleri yine Pegasus uçuşu ile saat 04.45 'de Kutaisiden İstanbul uçuşu ile sonlanır.
Uçak biletleri paket fiyata dahil değildir.

Turumuzda 2 gece Tiflis, 2 gece Kafkas Dağları, Svaneti Bölgesi Mestia kasabasında olmak üzere toplam 4 gece otel konaklaması vardır.
Geliş ve dönüş günlerini uçuş saatlerinin sağladığı avantajla tam gün dolu dolu geçiyoruz.
PAKET FİYATA DAHİL SERVİSLERİMİZ 2 Gece Tifliste 4**** otel konaklaması ve 2 kahvaltı
2 Gece Svaneti - Mestia'da 3 *** otel konaklaması
2 açık büfe kahvaltı RİTUR Svaneti Resotrantta
2 akşam yemeği RİTUR Svaneti Restorantta
1 Kahvaltı geliş günü Zestaponi'de
Tifliste teleferik ücretleri
Svaneti de 2 kademeli dağ teleferiği ücretleri
Tur boyunca bütün ulaşım ve geziler
Türkçe / Gürcüce rehberlik hizmeti
Yurtdışı Seyahat ve Sağlık Sigortası
PAKET FİYATIMIZ 2 Kişilik Odada Kişi Başı: 380 USD
3 Kişilik Odada Kişi Başı : 370 USD
Tek Kişilik Odada Kişi Başı: 5100 USD
0/6 Yaş Çocuklar ücretsiz
07/12 Yaş Çocuklar ebeveyinleri ile aynı odada 260 USD

***** Erken Rezervasyon Kampanya fiyatımız 26 MART 2024 SALI gününe kadar yapılan rezervasyonlarda geçerlidir.
***** Kesin rezervasyon için kişi başı 60 USD karşılığı TL RİTUR şirket hesabına havale edilerek gerçekleştirilir. Bakiye tur bedeli tur başlangıcında ödenir.
***** Tur başlangıç gününe 7 gün kalana dek koşulsuz iptal hakkı vardır. Kişi başı yapılan ön ödemeler günün kuru ile katılımcının hesabına nakit olarak iade edilir.
***** OTURMA DÜZENİ KAYIT SIRASINA GÖRE BELİRLENİR****
(*) ile işaretlendirilmiş alanların doldurulması zorunludur.