Türkiye’den BATUM Turlarını İLK Başlatan RİTUR’un 36 yıllık deneyim ve güvencesi ile, RİZE KALKIŞLI Günübirlik Batum Turu

Aşağıda Inceleyebilirsiniz

Sadece gruplara özel

Sadece GRUPLAR’a ÖZEL örnek tur programı

GÜNÜBİRLİK BATUM TUR PROGRAMI:

Saat 09.00’da RİZE şehir merkezinde dünyanın en büyük ÇAY BARDAĞI’nın önünden  RİZE ÇAY ÇARŞISI TUR HAREKET Parkından  ve RİZE BELEDİYESİ önünden Sarp sınır kapısına tur aracımızla hareket, 

Saat 09.00:  Rize merkez, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçeleri üzerinden 113 km. lik bir yolculukla Sarp sınır kapısına varış,

Saat 11.00: T.C kimlikle veya pasaportlarımızla Sarp sınır kapısından Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti başkenti Batum şehrine Sarp, Gonio ve Ahalsopeli köyleri üzerinden  Çoruh köprüsünden Batum şehir merkezine 17 km. lik panoramik transfer

 Saat 12.30: Batum turumuzda yaya olarak başlayıp  Batum limanı, tarihi Kutaisi Caddesi ve Orta Cami, Acara Tarih ve Etnoğrafya Müzesi, Yahudi Sinagogu, Batum Katedrali, Avrupa Meydanı ve Altın Post Heykeli, Acara Parlemento Binası, Posseidon Heykeli, Batum Tiyatro Binası, Ali ve Nino Heykeli, Gürcü Alfabesi Anıtı, Bambu Ormanı, Batum Katedrali, Batum Bulvarını görüyoruz. 

16.00- 18.00: Batumda Serbest Zaman (Özel ilgilerinize göre rehberimiz tarafından bilgilendirilip, ilginize göre yönlendirileceksiniz)

19.45: Sarp sınır kapısına varış, Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş

20.30: Sarp sınır kapısından Rize’ye hareket

22.00: Rize’ye varış ve tur sonu

              HAREKET SAATLERİ
09.00 : RİZE 10.25: FINDIKLI
09.25: ÇAYELİ 10.40: ARHAVİ
09.45: HAVAALANI 10.45: HOPA
09.50: PAZAR 10: 55: K.PAŞA
10.00: ARDEŞEN
11.00: SARP

 

Gürcistan Uzmanı RİTUR'un onbinlerce mutlu konuğundan biri olun...
BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER GÜRCİSTAN'A GİRİŞ İÇİN SADECE YENİ TİP TC KİMLİK VEYA PASAPORT GEÇERLİDİR.  

Bebek ve çocuk kimlikleri dahil bütün kimliklerde FOTOĞRAF olması gerekmektedir. Aksi halde fotoğrafsız kimliklerle bebek ve çocukların GÜRCİSTAN'a çıkışlarına izin verilmemektedir.

Turumuz Rize' şehir merkezinden ÇAY ÇARŞISI - ÇAY BARDAĞI- önündeki TUR HAREKET NOKTASINDAN hareket eder ve doğu yönüne doğru Karadeniz sahil yolundan Gündoğdu, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa üzerinden Sarp sınır kapısına ulaşır. Rize'nin doğusundaki her yerden anayol üstünde olmak koşulu ile turumuza katılabilirsiniz. 

18 yaşından küçükler için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveyinlerden biri çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveyin (anne veya baba) diğer ebeveyine (anne veya babaya) noterden muvafakatname vermek durumundadır. Çocuğun velayeti eğer tek bir ebeveyine aitse bu durumda mahkeme ilamının sınır geçişi sırasında ibraz edilmesi zorunludur.

Tur programımızda konuklarımıza kayıt sırasına göre koltuk numarası verilir. Bütün gezi boyunca aynı koltukta gezi gerçekleştirilir.

Batum şehir merkezine varış saati ile dönüş saati arasında dilediğiniz gibi hareket edebilir, hareket saatimizde aracımızda bulunmak koşulu ile rehberimizle birlikte gezileri yapabileceğiniz gibi bağımsızda hareket edebilirsiniz.

Turumuza kesin kayıt için tur ücretini şirket hesabımıza havale edebilirsiniz. Turdan hareket saatine 24 saat kalana dek gerekçe göstermeden rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Ödemeniz tam olarak hesabınıza iade edilir.

Rize şehir merkezinden doğu yönünde Karadeniz sahil yolu üstünden her noktadan turumuza katılabilirsiniz.

Turumuzda yağmurlu havalarda çalıştırılmayan Ardagani gölü ışık gösterileri yapılmayabilir.

Tur başlangıç saatimiz nettir, kesinlikle değişmez, ancak dönüş saatlerimizde sınır kapısının yoğunluğu, hava ve yol koşullarına göre +1 saat veya -1 saatlik değişimler olabilir.

TC kimlik veya pasaport dışında hiç bir belge ile Gürcistana girilemez. Yurtdışı çıkış harç ücreti katılımcı tarafından ödenir.

Tur esnasında öğle yemeği için Batumdaki Türk lokantlarını veya Türk damak tadı ve inançlarına göre servis veren Gürcü restoranlarına rehberimiz tarafından yönlendirilirsiniz. Alternatif yemek yiyeceğiniz yerler konusunda bilgilendirilirsiniz.

Serbest zamanlarda teleferik, tekne gezisi gibi aktivitelere ayırabileceğiniz zamanınız olmaktadır. Aynı şekilde mobil telefon ve diğer teknoloji ve yöresel ürünler konusunda da alışveriş zamanınız olmaktadır.

Gürcistan Sarp sınır kapısından çıkarken yasal olarak Türkiyeye getirebileceğiniz alkollu içki ve sigara miktarları konusunda rehberimiz tarafından bilgilendirilir, duty free dükkanlarında alışveriş yapabileceğiniz zaman verilir.

Ardagani gölünde ses-su-ışık gösterileri yağmurlu havalarda gerçekleştirilmediğinden programın bu bölümü hava koşullarına bağlı olarak gerçekleştirilir.

Batum Botanik Parkına gitmek isteyen konuklarımızı serbest zamanda rehberimiz yönlendiriyor, eğer tur katılımcılarının yarısı Batum Botanik Parkını görmek isterse rehberimiz nezaretinde botanik parkı gezisi yapılmaktadır.

Telefon veya diğer alışverişlerde Gürcistan makamları tarafından sağlanan vergi iadesi ödemeleri Sarp sınır kapısında Gürcistan Maliye bakanlığı tarafından yapılır. Bu işlemler yoğunluk dolayısıyla uzun süre almaktadır. Tur katılımcılarını makul bir süre dışında bekletecek şekilde vergi iadesi alma süresi uzarsa grup Sarp sınır kapısından hareket eder. Bu durumda taksi, minibüs veya bizden sonra hareket edecek tur otobüsleri ile kendi sorumluluğunuzda ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

RİTUR olarak Batum turumuza mobil telefon ve diğer elektronik cihazları alma amaçlı katılan konuklarımızı resmi IPHONE satış yerlerine yönlendirip, uluslararası garanti kapsamında cihazlar satın alınmasında yardımcı oluyoruz.

Günübirlik turumuzla Batuma gidip 1 veya daha fazla Batumda konaklamak isteyen konuklarımıza 5***** ve 4**** otel rezervasyonlarını gerçekleştiriyor, geri dönüşlerinde yine tur otobüsümüzle transferlerini Rize'ye kadar gerçekleştiriyoruz.
PAKET FİYATA DAHİL SERVİSLERİMİZ Sadece gruplara özel günübirlik veya konaklamalı Batum tur programlarımızda isteğinize göre yemekler, giriş ücretleri, arzu edilirse konaklama ücretleri fiyata yansıtılır.

***** ALIŞVERİŞLERİNİZDE KULLANACAĞINIZ GÜRCİSTAN PARASI LARİ DEĞİŞİMİNİ BATUM ŞEHİR MERKEZİNDE İSTEDİĞİNİZ YERDE GÜNCEL GERÇEK KUR ÜZERİNDEN YAPABİLİRSİNİZ. PETROL İSTASYONLARINDA VEYA ANLAŞMALI BİR YERDE DÜŞÜK KURDAN LARİ SATIN ALINMASI BİZİM TURLARIMIZDA KESİNLİKLE SÖZKONUSU DEĞİLDİR*****
PAKET FİYATIMIZ SADECE GRUPLARA ÖZEL GÜNÜBİRLİK VEYA KONAKLAMALI BATUM TUR PROGRAMLARI

***** ALIŞVERİŞLERİNİZDE KULLANACAĞINIZ GÜRCİSTAN PARASI LARİ DEĞİŞİMİNİ BATUM ŞEHİR MERKEZİNDE İSTEDİĞİNİZ YERDE GÜNCEL GERÇEK KUR ÜZERİNDEN YAPABİLİRSİNİZ. PETROL İSTASYONLARINDA VEYA ANLAŞMALI BİR YERDE DÜŞÜK KURDAN LARİ SATIN ALINMASI TURLARIMIZDA KESİNLİKLE SÖZKONUSU DEĞİLDİR*****
(*) ile işaretlendirilmiş alanların doldurulması zorunludur.