GÜRCİSTAN TİFLİS TURU TRABZON’dan Batum, Tiflis, Mtshketa, Borjomi, Kutaisi, 2 Gece 3 Gün, GRUPLARA ÖZEL

GÜRCİSTAN TİFLİS TURU
Bir Haftasonu Yurtdışında Olmak, Farklı Bir Hava Solumak, Farklı Bir Kültür Tanımak

******  GEÇMİŞ YILLARDA DÜZENLEDİĞİMİZ TURLARIMIZI VEYA BENZER PROGRAMLARI  GRUPLARA ÖZEL GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. GÜNCEL KESİN HAREKETLİ TURLARIMIZ İÇİN İÇİNDE HAREKET TARİHİ OLAN TURLARIMIZI TERCİH ETMENİZİ DİLERİZ ************

PROGRAMIMIZ TRABZON HAVALİMANINA 1 KM. MESAFEDE YER ALAN TRABZON OTOGARINDAN BAŞLAR*******

******** PROGRAMDA SARP SINIR KAPISINDAKİ OLASI YIĞILMA VE BEKLEMELER NEDENİYLE DÖNÜŞ ROTASI OLARAK POSOF TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI DA REHBERİMİZİN VERECEĞİ KARARA GÖRE KULLANILMAKTADIR********

 1.GÜN : TRABZON, RİZE, SARP SINIR KAPISI,  BATUM ŞEHİR MERKEZİ

RİTUR REHBERİ VE RİTUR ARACI İLE TRABZON OTOGARIN’DA BULUŞMA, TRABZON OTOGAR’ından saat 18.00’da, saat 19.00’da RİZE şehir merkezinden RITUR TURIZM ofisinden  Gürcistan’a hareket, Sarp sınır kapısından KİMLİKLE Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyetine giriş, ışıklar içinde Batum şehir gezisi, geç akşam yemeği, Ardagani gölünde lazer güdümlü ses, su ve ışık gösterilerinin izlenmesi, Batumda 24 saat açık döviz bürolarında ihtiyacımız kadar Gürcü parası LARİ’nin TÜRK LİRASI verilerek alınması ..

2.GÜN : METSHETA, IŞIK KATEDRALİ, JVARİ MANASTIRI, TİFLİS-SAMEBA KATEDRALİ, MARCANİSHVİLİ BULVARI, SİONİ KATEDRALİ, GÜRCİSTANIN ANASI HEYKELİ, NARİKALE,  ESKİ TİFLİS VE OSMANLI CAMİİ VE HAMAMI

Saat 00.30’da Batum’dan Tiflis’e hareket, molalı bir gece yolculuğu sonrası sabah saatlerinde Tiflis’e 15 km mesafede yer alan Gürcistan’ın antik başkentlerinden biri olan Aragvi ve Kura nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş dünyanın en uzun süreli yerleşim yerlerinden biri olan tarihi  Mtshketa şehrine varış.

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan 11.yy eseri  Svetitskhoveli Manastırı ve 6. yy. eseri  Jvari Manastırı gezileri sonrası başkent Tiflis’e hareket, Marcanishvili Bulvarında Türk lokantalarında kahvaltı olanağı.

Kahvaltı sonrası tarihi Tiflis şehrinin ilk kurulduğu Jveli Tbilisi -Eski Tiflis olarak bilinen noktaya transfer, Metekhi Köprüsü ve Metekhki Kilisesi, Sioni Katedrali, Barış Köprüsü, Narikale, Osmanlı Camii, Gürcistanın anası heykeli gezileri, hediyelik eşyadan, resim dahil sanat eserleri ve tarihi eşyalara kadar herşeyin satıldığı Suhoi Most çevresindeki Vernisaj pazarı gezileri ve alışveriş olanağı sonrası Tiflis şehir merkezindeki otelimize (3*** standardı) transfer.

Otele yerleşme, gecenin yorgunluğunun atılması ve Tiflisin ışıl ışıl gecesine hazırlanmak için yaklaşık 3 saatlik bir dinlenme,  dinlenme sonrası Tiflis gezimize Rustaveli Bulvarı ile başlıyoruz. Rustaveli bulvarından Barış köprüsüne iniyor, teleferikle Mtsminda tepesine çıkıp ışıklar içinde bütün Tiflis şehrini görüyor, yeme içme tesislerinin ve eğlence yerlerinin yoğun olarak yer aldığı Şarden semtine varış, serbest zaman, gece saat 12.00 sularında otele transfer, otelde konaklama

3.GÜN: GORİ-HAŞURİ-BORJOMİ MİLLİ PARKI VE BORJOMİ KASABASI- KUTAİSİ- BAGRATİ KATEDRALİ- SAMTREDİA-  KOBULETİ- BATUM

3*** standardı otelimizde açık büfe kahvaltı sonrası otelden çıkış, yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası Gori ve Haşuri şehirleri üzerinden Ahıska vadisine giriş ve maden suları ve termalleri ile ünlü Borjomi kasabasına varış, Borjomi Parkı, Çar Yazlık Konutu ve İran Yazlık elçiliğinin görülmesi, teleferikle Borjomi Milli Parkı gezisi.

Borjomi gezisinden sonra yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla  Gürcistan’ın en büyük ikinci şehri Kutaisi’ye varış, yol üzerinde satılan çanak, çömlek ve ahşap hediyelik alışverişi olanağı, Kutaisi şehrinde  UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Bagrationi Katedrali ve Rioni nehri kenarında kurulu Kutaisi şehir merkezinin, Kutaisi meydanı ve Tiyatro binasının görülmesi.

Kutaisi gezisinin ardından Karadeniz sahiline doğru Samtredia şehri üzerinden hareket,  Kobuleti şehri  üzerinden saat 18.00 sularında Batum’a varış.

Batum bulvarında zamanın uygun olması halinde kısa bir gezinti sonrası Sarp sınır kapısı yakınlarındaki tesislerde alışveriş molası, hediyelik eşya satın alma olanağı, üzerimizde kalan Gürcistan paralarını değiştermenin ardından saat 19.30 sularında Türkiye’ye giriş, saat saat 21.30 sularında Rize’ye, saat 22.30 sularında Trabzon’a varış ve başka bir RİTUR gezisinde buluşmak üzere tur sonu…

Kimlikle Gidebildiğimiz Dünyadaki Tek Ülkede Bir Kültür ve Tanıma Gezisi 2 Gece, 3 GünProgramlarımız 1. günü akşam saat 17.45’de Trabzondan başlar, Rize, Hopa, Batum rotası ile devam eder, 3. günü ise saat , 21.30 Rize ve 22.30’da Trabzonda gece sonlanır.
30 YILLIK RİTUR TURİZM DENEYİMİ VE GÜVENCESİ İLE...

Turlarımızın hiçbirinde EKSTRA TUR yoktur, RİTUR müşterilerinin alışveriş yaptığı, yemek yediği veya harcama yaptığı hiç bir yerden KOMİSYON almaz !!!!
BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER Kimlikle veya pasaportla yurtdışına çıkacak tur katılımcılarımızın en son yapılan değişiklikleri, uygulamaları, yasal düzenlemeleri takiple mükellef olduklarını ve acentemizin tur katılımcılarının sınır kapısından yurtdışına çıkışlarda sorun yaşanması halinde sorumlu olmadığımızı ve yurtdışına çıkışın veya resmi makamlar tarafından engellenmenizin tamamen kişisel sorumluluğunuzda olduğunu belirtiriz.

Gürcistan'a girişler T.C. Kimliklerimiz veya Pasaportla gerçekleşmektedir.

Eski tip T.C Kimliklerinin soğuk damgasının çok belirgin şekilde görülüyor olması, yırtık, deforme ve 10 yıldan eski kimliklerin turdan önce değiştirilmesi gerekmektedir.

Programın başlangıç ve bitiş noktası Trabzon'dur.
Trabzon OTOGARI'ndan saat 18.00'da, Rize Merkez RİTUR TURİZM ofisinden saat 19.00'da hareket edilir.

Programda 1 gece 3*** standardı otelde konaklama, 1 gece de otobüste gece yolculuğu vardır.

Programın 3. günü Pazar günü sabahında rehberimizin vereceği karara göre Türkiye'ye giriş Posof Türkgözü sınır kapısı veya Sarp sınır kapısıdır. Sarp sınır kapısındaki yığılmalar ve beklemeler dolayısıyla yoğunluk olduğu takdirde rehberimiz Posof sınır kapısından Türkiyeye giriş seçeneğini kullanabilir.

Yemekler konusunda en uygun yerlerde Türk Damak Tadı ve İnançlarına göre rehberlerimiz tarafından yönlendirileceksiniz.


Bu turumuzda tur fiyatına dahil olmayan yurtdışı çıkış harcı, yemekler, giriş ücretleri, teleferik ve metro ücretleri vb toplam kişi başı harcama ortalama 200.-TL civarında gerçekleşmektedir. Bütçenizi oluştururken tur ücreti dışında ortalama 200.-TL gibi bir gideriniz olabileceğini hesaplayınız.

18 yaşından küçükler için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveyinlerden biri çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveyin (anne veya baba) diğer ebeveyine (anne veya babaya) noterden muvafakatname vermek durumundadır. Çocuğun velayeti eğer tek bir ebeveyine aitse bu durumda mahkeme ilamının sınır geçişi sırasında ibraz edilmesi zorunludur.


İçeriğinde astildihidrokodein, Dihidrokodein, Kodein, Nikodikodin, Nikokodin, Nörkodein, Folkodin, Etilmorfin bulunan ilaçlar ve Efedrin, Nörefedrin, Psodoefedrin ilaçları ile birlikte Gürcistan'a girmek zorunluluğu olan müşterilerimizin yanlarında ilacın reçetesini ve doktor raporunu bulundurmaları mecburidir. Yukarıda yazılı ilaçlar ve içeriklerindeki maddeler dışında bütün kişisel kullanım amaçlı ilaçlarla Gürcistana girmekte her hangi bir sorun yoktur.
PAKET FİYATA DAHİL SERVİSLERİMİZ Trabzondan başlayıp Trabzonda sonlanan turumuzdaki bütün gezi ve transferler
Tifliste 1 gece 3*** standardı otelde konaklama
Tifliste 1 açık büfe kahvaltı
Türkçe rehberlik hizmeti
PAKET FİYATIMIZ ******  GEÇMİŞ YILLARDA DÜZENLEDİĞİMİZ TURLARIMIZI VEYA BENZER PROGRAMLARI  GRUPLARA ÖZEL GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. GÜNCEL KESİN HAREKETLİ TURLARIMIZ İÇİN İÇİNDE HAREKET TARİHİ OLAN TURLARIMIZI TERCİH ETMENİZİ DİLERİZ ************

GRUPLAR İÇİN LÜTFEN FİYAT SORUNUZ....
(*) ile işaretlendirilmiş alanların doldurulması zorunludur.