36 Yıllık RİTUR Gürcistan Uzmanlığı ve Güvencesi ile Günübirlik Batum Turu

GÜNÜBİRLİK BATUM TUR PROGRAMIMIZ:

Saat 08.00’da RİZE şehir merkezinde dünyanın en büyük çay bardağı ile ikonik bir anıtla heryerden görülebilen RİZE ÇAY ÇARŞISI’ından TUR HAREKET Parkından Sarp sınır kapısına hareket, 

          Rize merkez, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçeleri üzerinden 113 km. lik bir yolculukla Sarp sınır kapısına varış,

Saat 10.00: T.C kimlikle veya pasaportlarımızla Sarp sınır kapısından Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti başkenti Batum şehrine Sarp, Gonio ve Ahalsopeli köyleri üzerinden  Çoruh köprüsünden Batum şehir merkezine 17 km. lik panoramik transfer

 Saat 11.00: Batum turumuzda yaya olarak başlayıp  Batum limanı, tarihi Kutaisi Caddesi ve Orta Cami, Acara Tarih ve Etnoğrafya Müzesi, Yahudi Sinagogu, Batum Katedrali, Avrupa Meydanı ve Altın Post Heykeli, Acara Parlemento Binası, Batum Tiyatro Binası, Ali ve Nino Heykeli, Gürcü Alfabesi Anıtı, Batum Bulvarını görüyoruz. 

17.00- 19.00: Batumda Serbest Zaman (Özel ilgilerinize göre rehberimiz tarafından bilgilendirilir ve yönlendirilirsiniz )

           19.00-19.30: Ardagani Gölünde Ses/Su/Işık Gösterilerinin izlenmesi

19.45: Sarp sınır kapısına varış, Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş

20.30: Sarp sınır kapısından Rize’ye hareket

22.00: Rize’ye varış ve tur sonu

 

İLÇELERE GÖRE HAREKET SAATLERİMİZ:

08.00: Rize

08.25: Çayeli

08.45: Pazar

09.00: Ardeşen

09.20: Fındıklı

09.40: Arhavi

09.45: Hopa

10.00: Sarp -Sınır Kapısı

BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER
 • GÜRCİSTAN’a girişler sadece YENİ TİP TC KİMLİK veya PASAPORT ile gerçekleşmektedir. Eski tip kimlikler geçersizdir.
 • Bebek ve çocuk kimlikleri dahil bütün kimliklerde FOTOĞRAF olması gerekmektedir. Aksi halde fotoğrafsız kimliklerle bebek ve çocukların GÜRCİSTAN’a çıkışlarına izin verilmemektedir.
 • Kimlikle veya pasaportla yurtdışına çıkacak tur katılımcılarımız en son yapılan değişiklikleri, uygulamaları, yasal düzenlemeleri takiple mükelleftir. Acentemizin tur katılımcılarının sınır kapısından yurtdışına çıkışlarda sorun yaşanması halinde sorumlu olmadığımızı ve yurtdışına çıkışın veya resmi makamlar tarafından engellenmenizin tamamen kişisel sorumluluğunuzda olduğunu belirtiriz.
 • Turumuz Rize’den hareketlidir.
 • 18 yaşından küçükler için yanlarında anne ve babalarının bulunması zorunludur. Ebeveyinlerden biri çocukla birlikte değilse, çocukla birlikte olmayan ebeveyin (anne veya baba) diğer ebeveyine (anne veya babaya) noterden muvafakatname vermek durumundadır. Çocuğun velayeti eğer tek bir ebeveyine aitse bu durumda mahkeme ilamının sınır geçişi sırasında ibraz edilmesi zorunludur.
 • Yurtdışı çıkış harcı, müze, botanik bahçesi giriş ücreti, yemek, özel harcamalar fiyata dahil değildir.
 • 6 yaşını doldurmuş herkes YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI’na tabidir. Yurtdışı harç pulları Sarp sınır kapısından rehberimiz yardımıyla alınmaktadır.
 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL katılımcı tarafından ödenir ve tur fiyatına dahil değildir.
TUR ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER
 • Rize’den başlayıp, Rize’de biten ulaşım
 • RİTUR rehberlik hizmeti
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Tüm giriş çıkış ücretleri
 • Kişisel harcamalar
BU TURA REZERVASYON YAPMAK VEYA BİLGİ ALMAK İÇİN BİZE YAZIN

Diğer Günübirlik Turlar