BÜYÜK BALKANLAR TURU, BOYDAN BOYA YUNANİSTAN / MAKEDONYA / KOSOVA/ ARNAVUTLUK / KARADAĞ / HIRVATİSTAN BOSNA HERSEK / SIRBİSTAN & BULGARİSTAN 05 -14 EYLÜL

Aşağıda Inceleyebilirsiniz

5 Eylül 1.Gün – İSTANBUL / KAVALA

 İstanbul ‘dan gece 23.30’da hareket edip Tekirdağ üzerinden İpsala Sınır Kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasından sonra Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala’ya varış.

 6 Eylül 2.Gün –KAVALA/SELANİK  
Sabah kahvaltısından sonra Kavala sahillerinde mola veriyoruz ve ardından Selanik’e hareket ediyoruz. Selanik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında;Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı eserleri, Bizans eserleri ve Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi bulunmaktadır.Konaklama ve akşam yemeği 4**** otelimizdedir.

 7 Eylül 3. Gün SELANİK / ÜSKÜP

Otelde alınan kahvaltının ardından  Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Eski Tren Garı, Taş Köprü, Üsküp Kalesi, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Üsküp Çarşısı, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murad Camii, Gazi İsa Bey Camii, Davud Paşa Hamamı, Kapan Han, Sulu Han ve Kurşunlu Han bulunmaktadır. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama 4**** otelimizde.

 8 Eylül 4.Gün – ÜSKÜP / TETOVA / STRUGA / OHRİ

Otelde alınan kahvaltı sonrası Ohri’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Kalkandelen’de bulunan Alaca Camii ve Harabati Baba Tekkesini ziyaret ediyoruz. Ohri Gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’ya ulaşıyoruz. Struga şehirturunda göreceğimiz yerler arasında Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, Struga Çarşısı ve Hasan Baba Tekkesi bulunmaktadır. Ardından Ohri’ye hareket ediyoruz. Ohri şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Tarihi Çınar Meydanı, Aya Sofya Kilisesi, Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Tarihi Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro ve Aziz PantAlemon Kilisesi bulunmaktadır. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama 4**** otelimizde.

 9 Eylül 5.Gün – / TİRAN / İŞKODRA / ULCİNJ

 Otelde alınan kahvaltı sonrası Tiran’a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera Binası, Bale Binası, Parlamento Binası, Başbakanlık Binası, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı bulunmaktadır. Tiran turumuzun ardından İşkodra’ya hareket ediyoruz. İşkodra şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; İşkodra Kalesi ve Şehir Surları bulunmaktadır. Ardından Murigan üzerinden Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Ulcinj’e varıyoruz. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama 4**** otelimizde.

10 Eylül 6.Gün – ULCİNJ / KOTOR / DUBROVNİK / NEUM veya TREBİNJE

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Budva’ya hareket ediyoruz. Budva şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Eski Şehir ve Budva Kalesi bulunmaktadır. Budva turumuzun ardından Kotor’a hareket ediyoruz. Kotor şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Eski Şehir, Aziz Tripun Kilisesi, Nikola Kilisesi ve Tarihi Saat Kulesi bulunmaktadır. Kotor gezimizden sonra Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Dubrovnik şehir turunun ardından göreceğimiz yerler arasında; Unesco Dünya Mirası Listesi’ne dâhil olan Eski Şehir Meydanı, Şehir Surları, Kule, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, Şair Gundulic’in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane bulunmaktadır. Sonrasında Neum’a (duruma göre Trebinje)geçiyoruz. Alışveriş ve yürüyüş için kısa süreli serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama 4**** otelimizde.

 11 Eylül 7.Gün – TREBINJE / POÇİTELİ / MOSTAR / SARAYBOSNA

 Otelde alınan kahvaltı sonrası Mostar’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde tarihi Türk Köyü Poçiteil’ye uğruyoruz. Ardından Mostar’a ulaşıyoruz. Mostar şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, KoskiMehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı Evini yansıtan Müslüm Bey Konağı bulunmaktadır. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna şehir turunda görülecek yerler arasında; Başçarşı, Morica Han, Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey Camii, Ferhadiye Camii, Latin Köprüsü ve Eski Kütüphane bulunmaktadır. Akşam yemeği yerel bir restaurantta alınacaktır. Yemek sonrası konaklama 4**** otelimizde.

 12 Eylül 8.Gün – SARAYBOSNA / BELGRAD

 Otelde alınan kahvaltı sonrası Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad şehir turunda görülecek yerler arasında; Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Camii ve Semendere Kalesi bulunmaktadır. Tur sonrası akşam yemeği yerel restorantta alınacaktır. Konaklama 4**** otelimizde.

 13 Eylül 9.Gün –  BELGRAD SOFYA / PLOVDİV / İSTANBUL

 Otelde alınan kahvaltı sonrası  Sofya hareket ediyoruz.Sofya gezisinin ardından Plovdiv’e varış.Şehir turunun ardından ardından İstanbula doğru hareket

14 Eylül 10.Gün – İSTANBUL

Saat 02.00’da Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye giriş, saat 07.00 sularında İstanbul’a varış ve tur sonu…

 

BU TUR İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER
PAKET FİYATA DAHİL SERVİSLERİMİZ
PAKET FİYATIMIZ
(*) ile işaretlendirilmiş alanların doldurulması zorunludur.